amlakepardis
10 اسفند 1401 - 12:56

بارگذاری تمامی اطلاعات شهرداری یزد روی سامانه شفافیت

یزد - رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد از بارگذاری تمامی اطلاعات شهرداری روی سامانه شفافیت به زودی خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی نیکونژاد چهارشنبه در جلسه با مدیران شهرداری که پیرامون سامانه شفافیت برگزار شد مطرح کرد: مردم بهترین ناظر بر عملکرد و فعالیت های شهرداری در امور داخلی و همچنین در سطح شهر هستند.

وی گفت: از ابتدای شورای ششم، یکی از وعده های اعضای شورای اسلامی شهر، شفافیت و اطلاع رسانی مناسب تمام امور داخلی شهرداری برای مردم است تا مردم از عملکرد شورا و شهرداری مطلع باشند.

به گفته وی، ضرورت دارد تمام سازمان ها، مناطق و معاونت های شهرداری اطلاعات لازم را در سامانه شفافیت شهرداری بارگذاری کنند و اطلاعات سامانه بروز رسانی شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد افزود: مقرر شد تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری به مدیر بازرسی شهرداری زمان داده شود که تمام قرارداد های شهرداری، گزارش عملکرد سالانه مناطق و سازمان های شهرداری، بودجه، پروانه های ساختمانی صادره، وضعیت سرمایه انسانی، حقوق پرسنل شهرداری و تمام منابع و درآمد های شهرداری در سامانه شفافیت ثبت شود.

نیکونژاد خاطرنشان کرد: اصطلاح شهرداری شیشه‌ای که لقلقه زبان خیلی ها شده بدون بروز رسانی و ساماندهی سامانه شفافیت محقق نخواهد شد، در مجموع مقرر شد از آنجا که در شهرداری و شورا چند دسته از اطلاعات برای شهروندان مهم است که اگر این اطلاعات به موقع اطلاع رسانی و بروز رسانی نشود، به سرمایه و اعتماد اجتماعی آسیب می رساند. و چون این سرمایه، پول و اعتبار امانتی است که از طرف مردم به شهرداری سپره شده از این رو مردم باید در جریان هزینه کرد آن قرار بگیرند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر در پایان گفت: مردم می‌توانند تمام نظرات، نقدها و پیشنهادات خود را از طریق سامانه با شهرداری در میان بگذارند ب نحوی که تعامل شهرداری و شهروندان دوطرفه باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1066054