amlakepardis
30 آذر 1401 - 15:20

خاطرات سفر رهبر معظم انقلاب به یزد بازگو شود

یزد - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به سالروز سفر رهبری به یزد گفت: خاطرات سفر معظم انقلاب به یزد بازگو شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عزیزی ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت یوم الله ۹ دی و دهه بصیرت با بیان اینکه شهدا همواره شاهد و ناظر بر عملکرد ما مسئولان هستند اظهار داشت: باید تمام تلاش خود را به کارببندیم تا شرمنده شهدا نشویم و البته مسئولان در مواجه با مشکلات به شهدا متوسل شوند و یقین بدانند این بزرگواران گره گشا هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه دی ماه در دل خود چهار حادثه مهم و بزرگ را جای داده گفت: یکی از این حوادث مهم روز ۹ دی است که اهمیت آن به اندازه ای است که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان یوم الله نام می برند و این روز روزی بود که مردم بصیر با احساس تکلیف خود جوش وارد میدان شده و آتش فتنه را خاموش کردند.

معاون استاتدار یزد با اشاره نقش برجسته مردم در حفاظت و حراست از انقلاب ابراز داشت: در طول حیات انقلاب این مردم بودند که در عرصه های مختلف تکلیف نظام را مشخص کرده و همواره نظام را در ریل حرکتی خود نگه داشتند و حقیقتا باید دربرابر این مردم سر تعظیم فرود آورد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از این ایام مهم که برای یزدی ها تداعی خاطرات خوش و شیرینی است سفر مقام معظم رهبری در ۱۲ دی ماه به استان بود که هرگز از اذهان مردم پاک نخواهد شد و بدان افتخار می کنند.

عزیزی تصریح کرد: دست اندرکاران آن سفر خاطرات این حضور با برکت را برای مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان بازگو کنند و حتی صدا و سیما مستندی از این خاطرات تهیه کند.

معاون استاندار یزد همچنین به بیان خاطره خود از سفر رهبر معظم انقلاب به استان پرداخت و با گرامی داشت یاد و خاطره سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت: ۱۳ دی ماه روزی است که یکی از تلخ ترین اتفاقات در سال های اخیر در کشور به وقوع پیوسته و ملت شریف ایران را در غم سوگ یکی از فرزندان رشید خود نشانده است.

وی رحلت آیت الله مصباح یزدی را در ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹ چهارمین حادثه این ماه برشمرد و تاکید کرد: دهه بصیرت فرصت ارزشمندی برای بصیرت افزایی و پاسخ گویی به شبهات دشمنان بوده و باید در دهه بصیرت در این زمینه برای اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان و دانشجویان برنامه ریزی کرد.

گفتنی است در این جلسه برگزاری گفتمان های بصیرتی در ۲۰۰ مدرسه، تولید محتوای فضای مجازی با موضوع بصیرت افزایی، تهیه ویژه نامه نقش رهبری در خاموش کردن فتنه، برگزاری نشست بصیرتی فرهنگیان و برگزاری مسابقه دلنوشته به رهبر معظم انقلاب به عنوان برنامه های کمیته دانش آموزی در دهه بصیرت اعلام شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 924867