amlakepardis
27 اسفند 1401 - 17:19

درهای ارگ بهارستان و عمارت شوکت آباد بر روی مسافران نوروزی باز است

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: با سرمایه‌گذار باغ و عمارت شوکت آباد رایزنی شده و این مجموعه به همراه ارگ بهارستان در ایام نوروز بر روی مسافران نوروزی باز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مرتضی عربی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه با توجه به تقارن ماه رمضان و نوروز شاید برخی از هم استانی‌ها برنامه سفر نداشته و ترجیح بر زیارت اماکن متبرکه و بقاع اطراف شهر را داشته باشند، اظهار داشت: که از این جهت آمادگی زائرسراها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی از فعالیت 18 موزه خراسان جنوبی  خبر داد و افزود: 58 بازارچه صنایع دستی و سوغات محلی با 583 غرفه فروش دایر است که این بازارچه‌ها از 25 اسفند بازگشایی شده و از ساعت 9 تا 21 بیشتر در ورودی شهرها برای حضور مسافران و گردشگران فعال هستند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: 150 اثر قابل بازدید گردشگری و تاریخی خراسان جنوبی هدف‌گذاری شده در این اماکن 135 راهنمای گردشگری با یونیفرم متحدالشکل آماده راهنمای بازدیدکنندگان و مسافران هستند.

عربی افزود: خوشبختانه ارگ بهارستان در نوروز سال 1402 برای بازدید گردشگران آماده خواهد بود و از بین باغ‌های تاریخی خراسان جنوبی باغ اکبریه، باغ و عمارت رحیم‌آباد، باغ بهلگرد، باغ شوکت آباد و باغ گلشن طبس در نوروز آتی امکان بازدید را دارند.

وی گفت: از آنجایی که حدود 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می‌دهد، کمپین 6030 تعریف شد و در 30 کیلومتری شهرها سیاه چادرهایی را راه‌اندازی خواهیم کرد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی عنوان کرد: در ایام نوروز 31 کمپ اسکان موقت را در خراسان جنوبی خواهیم داشت، 97 جایگاه سوخت، 33 مجتمع بین راهی و 41 راهدارخانه در ایام نوروز به شهروندان خراسان جنوبی و گردشگران خدمت‌رسانی خواهند کرد.

وی بیان کرد: از تاریخ 17 اسفندماه سال جاری تا 26 اسفندماه تعداد 66 هزار و 326 نفر اقامت ثبت شده و در همین بازه 327 هزار و 463 بازدید از جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی داشته‌ایم.

عربی با بیان اینکه با سرمایه‌گذار باغ و عمارت شوکت‌آباد رایزنی‌هایی انجام شده و این مجموعه جهت بازدید در ایام نوروز باز است، گفت: افزایش ماندگاری مسافر و زائر از مهمترین هدف و سیاست ستاد اجرایی خدمات سفر در خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099299