amlakepardis
25 اسفند 1401 - 18:20

مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در یزد تجلیل شدند

یزد- مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در مراسمی در دفتر امام جمعه یزد مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان یزد، ظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: شهدا به نقطه ای رسیده بودند که بر تمام سختی ها، لغزش ها و هوای نفس فائق آمدند و خود را به خدا سپردند و در نهایت به خدا پیوستند.

وی با اشاره به اینکه شهدا در نزد خداوند روزی می‌گیرند، اظهار کرد: فهم این مسئله بسیار سخت است و فقط شهدا می‌توانند معنای واقعی این آیه شریفه را متوجه شوند.

ناصری افزود: راه مستقیم انسان را به مقصود اصلی خود می‌رساند، خواسته های انسان ها از خداوند باید خواسته های ویژه ای باشد نه تنها امورات دنیوی بلکه باید به آخرت خود نیز فکر کرد و از خداوند بخواهیم که در مسیر طی کردن کمال و رسیدن به خدا ثابت قدم باشیم.

امام جمعه یزد با اشاره به سختی مسیر هدایت و کمال و وسوسه های موجود در این راه جهت گمراهی تصریح کرد: برای ماندن در مسیر هدایت و کمال باید سختی های زیادی را تحمل کرد زیرا این مسیر سرشار از موانع شیطانی است تا انسان را از سر منزل مقصود خود دور کند.

وی ادامه داد: شهدا به نقطه ای رسیده بودند که بر تمام سختی ها و لغزش ها فائق آمدند و خود را به خدا سپردند و در نهایت به خدا پیوستند.

ناصری بیان کرد: خداوند برای خانواده شهدا پاداش ویژه ای در نظر گرفته است و این جایگاه برای صبر و استقامت این خانواده ها در فراغ از عزیزان خویش است.

در این مراسم از مروجان فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل شد و گروه سرود دانش آموزی نیز به اجرای سرود پرداختند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096404